15/4/2023 ΤΟ SPECIAL BET ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

SPECIALAKIAS

Κάντιθ – Ρεάλ Μαδρίτης

Ανάλυση Κάντιθ:

Η Κάντιθ πήρε ένα πολύ μεγάλο διπλό την προηγούμενη βδομάδα απέναντι στην Μπέτις και σιγά σιγά γλυτώνει από την μεριά της από την ζώνη του υποβιβασμού. Ένα διπλό το οποίο ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Alcaraz στο 53′ άνοιξε το σκορ, ενώ μετά από 6 λεπτά ο Ramos έγραψε το τελικό 0-2. Να σημειώσουμε ότι η Μπέτις έπαιζε με 10 παίκτες από το 38′, ενώ στο 0-2 δέχτηκε και δεύτερη κόκκινη κάρτα. Γεγονός που προφανώς ευνόησε και το αποτέλεσμα του αγώνα, αλλά δεν παύει να είναι ένα πολύ καλό ματς από μια ομάδα που κυνηγούσε ένα τέτοιο αποτέλεσμα όσο οτιδήποτε άλλο.

Ανάλυση Ρεάλ:

Η Ρεάλ έκανε το πρώτο βήμα στα προημιτελικά του Champions League και νίκησε με 2-0 την Τσέλσι στο Bernabeu. Ο Benzema ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 21′ μετά από ασίστ του Vinicius Junior. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε άλλο γκολ, με την Τσέλσι να μπαίνει αρκετά άσχημα και στο δεύτερο και να δέχεται κόκκινη κάρτα στο 59′ και να θέλει πλέον απλά να μην δεχτεί άλλο γκολ. Μάταια βέβαια αφού η Ρεάλ με τον Asensio, βρήκε και δεύτερο γκολ στο 74′ με την ασίστ του Vinicius ξανά. Μια άψογη Ρεάλ, που έχει χάσει όμως το πρωτάθλημα από την Μπάρτσα, αφού βρίσκεται αρκετά πίσω βαθμολογικά. Κόντρα στην Κάντιθ η λογική λέει πως θα πάρει την νίκη και θα κρατήσει τουλάχιστον την δεύτερη θέση.